نماشویی

شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان گلد ساب ارائه دهنده خدمات شستشوی نمای ساختمان  با تیم مجرب و دستگاه های استاندارد شستشوی نما  در سرتا سر ایران  گلد ساب دارای یک دهه تجر به در ارائه خدمات نماشویی در ایران.شستشوی نمای ساختمان

 شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان  به مجموعه اقدامات و روش هایی که  برای پاک کردن سطح نما از  آلودگی ها و جرم ها و کثیفی ها  از روی  سطح نمای ساختمان اطلاق می گردد.

خدمات شستشوی نما معمولا بیشتر برای برج ها و ساختمان های چند طبقه  مورد استفاده قرار میگیرد .

شستشوی نمای ساختمان

ساختمان ها و سطح نمای هر ساختمان   همچون  پوست و یا بهتر بگوییم همچون لباس یک شخص و معرف آن ساختمان می باشد .زیرا اولین چیزی که در منظر عمومی قرار دارد  نمای یک ساختمان می باشد .

خدمات شستشوی نمای ساختمان

خدمات شستشوی نمای ساختمان  به دلیل افزایش آلاینده ها در کلانشهر ها و گسترش جرم و کثیفی و باران های اسیدی یک امر ضروری برای حفظ کیفیت نمای ساختمان می باشد.

با رسوب جرم و کثیفی نمای ساختمان دچار جرم و کثیفی  می شود و همچنین  با وجود جرم و کثیفی و دوده و غبار  نمای ساختمان دچار زنگاب می شود که این امر موجب فرسودگی نما و ریزش آن می شود  و هزینه بسیار زیادی را برای مالک ساختمان ایجاد می کند. شوستشویی نمایه شیشه ای

نماشویی یا شستشوی نما، تمیز کردن شیشه‌ها و دیگر قسمت‌های نمای سازه‌های شهری است. نمای ساختمان می‌تواند شامل مصالح مختلفی شامل سازه اصلی نما، بخشی از طراحی معماری نما یا مانند پنجره‌ها، بعنوان عناصر تأمین نور ساختمان باشد. نماشویی ساختمان می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از انواع ابزارهای مختلف شستشو و دسترسی انجام شود. فناوری‌های نسبتاً جدیدی برای مکانیزه کردن این عملیات رشد و بکار گرفته می‌شود.

نماشویی یا همان شستشوی نما، سهم عمده ای در زیبایی بخشی و آراستگی ساختمان دارد. از دیدگاه زیبائی شناختی هرچه نمای بیرونی یک سازه یا ساختمان تمیزتر باشد، آن سازه و مجموعه زیباتر، جذاب تر و چشم نوازتر خواهد بود. به دلیل آلودگی بیش از حد هوا و وجود باران‌های اسیدی و آلوده، به مرور زمان لایه ای از مواد اسیدی و خوردنده روی سطوح جمع شده و باعث کثیف شدن آن می‌شود. جنس این لایه‌ها می‌تواند از اکسید نیتروژن، اکسید سولفور، اسید کربنیک و اسید نیتریک و … باشد که اگر به موقع شسته نشوند علاوه بر زشت شدن نمای ساختمان و سازه‌ها با نفوذ به لایه‌های زیرین باعث از بین رفتن تدریجی آنها می‌شوند. شستشوی نما ی ساختمان علاوه بر زدودن آلودگی و زیباتر کردن ساختمان، نقش مهمی در عمر و دوام نمای ساختمان دارد.

قراردادهای این نوع خدمات متفاوت بوده و از دریافت نقدی پول توسط اشخاص، تا قراردادهای با سازوکار مناقصه‌های رسمی را شامل می‌شود. مقررات کاری، مجوزهای، روش انجام کار، تجهیزات و جبران خسارت‌های احتمالی، در پروژه‌های مختلف متفاوت است. شستشوی نما با دو روش دستی و واترجت امکان‌پذیر است که برای نماهای سنگی از دستگاه واترجت استفاده می‌شود. شستشوی نما برای انواع گوناگون نما ممکن است با هم متفاوت باشند؛ برای مثال شستشوی نماهای کامپوزیت با شستشوی نماهای سیمانی متفاوت است. همچنین برای نظافت نماهای آجری و سنگ‌های تیشه‌ای از واتر سند بلاست استفاده می‌شود.

نماشویی توسط دسترسی با طناب یکی از شیوه‌های این کار بر روی انواع ساختمانها با ارتفاع بلند می‌باشد. این روش در ایران در حدود ۱۵تا۱۷سال است که اجرا می‌شود. نحوه شستشو بستگی به نوع نما دارد

شستشوی نما چگونه صورت می گیرد

در امر شستشوی نمای ساختمان کلیه سطوح با استفاده از دستگاه واتر جت صنعتی و مواد مخصوص هر نما شسته می شود در صورت وجود لکه های سخت و جرم گیری نفوذ به درون بافت باید از مواد ساینده مانند سیلیس استفاده نمود .

روش های شستشوی نمای ساختمان چیست ؟

در شستن نما از روش های استفاده از داربست ،راپل و طناب و کلایمر بهره گرفته می شود ولی استفاده از طناب برای شستشوی نمای ساختمان امروزه متداولترین روش برای این خدمات می باشد .

چگونه نمای ساختمان را بشوییم ؟

برای شستشوی نما نیاز به دستگاه واتر جت صنعتی و آشنایی و دانش لازم برای نماشویی نماهای مختلف می باشد شما می توانید این امر را به گروه گلد ساب بسپارید .

 گلد ساب توانسته با تکیه بر دانش و فن  و تیم مجرب و کار بلد خود در کنار دستگاه های بروز و کاملا استاندارد  خود ضامن کیفیت و تعرفه های ارزان خود باشد .شما کافیست  با گلد ساب تماس بگیرید تا جلایی همچون طلا را برایتان در نما به تارمغان آوریم .

روش های شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان روش های گوناگونی را دارا می باشد  که میتوان آنها را در سه تقسیم بندی زیر قرار داد  این روش های نماشویی عمده ترین اشکال شستشو ی ساختمان و نمای آن می باشند .

استفاده از طناب در نماشویی در این نوع روش به دلیل مهیا نبودن  و عدم امکان استفاده از داربست از طناب  برای انجام عغملیات استفاده می گردد طناب یا راپل کاری  تیم نماشویی به وسیله طناب از مرتفع ترین نقطه شروع به شستشوی نما میکنند و به دلیل زمان بر بودن این روش هزینه آن کمی از روش های دیگر بیشتر می باشد .

استفاده از داربست

استفاده از داربست در  شستشوی نمای ساختمان بهترین روش انجام کار می باشد  زیرا تیم اجرایی با سهولت بیشتری دسترسی به تمام نما را دارا می باشند و کیفیت کار نیز بیشتر می گردد این روش  بهترین رزوش برای ارائه خدمات می باشد و هزینه کلی نیز بسیار کاهش می یابد.

استفاده از بالابر

بالابر در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان استفاده از روش های بالا وجود نداشته باشد و تنها امکان استفاده از بالا بر میسر باشد هزینه این روش بسیار بالاتر از روش های بالا می باشد زیرا هزینه کرایه یک ماشین بالا بر  بر کل هزینه نماشویی افزوده می گردد.

شستشوی نمای اجری:

در شستشوی نمای اجری باید دقت داشت که به دلیل حساسیت این نوع نما باید از افراد با تجربه استفاده کرد.

نمای اجری پس از گذشت زمان الاینده های موجود در هوا رو به خود جلب کرده و زیبایی خود را از دست داده که در نمای اجری بسیار تغییر ایجاد میکند این نوع نما نسبت به نمای سنگی بسیار حساس تر است که برای رفع این مشکل باید از عمل شستو شوی نما استفاده کرد  در این نوع نما پس از شستو شو باید شوره میزند که فقط فردی که تجربه در این زمینه دارد میداند و از پایین به چشم نمی اید و برای از بین بردن ان بار رضایت کارفرما از نانو مخصوص استفاده میشود که این عمر باعث میشود که نمایی شما سال های بیشتری زیبایی خود را حفظ کند .

شستشویی نمای گرانیت:

در نمای گرانیت که سنگ که معولا برای این که سنگ کدر شده است نیاز به شستو شو دارد و برلای از بین بردن این نوع کثیفی از مواد مخصوصی مانند دیسکیلر و… که تاثیر بسیاری دارد استفاده میشود که باعث میشود سنگ به حالت خود برگرددد و دیگر کثیفی های ان از نما کنده شود و سال ها طول میکشد که دوباره کثیف شود.

شستشوی نمای سنگی:

در شستشوی نمای سنگی برخلاف شستشوی نماهای اجری و کامپوزیت و اجری و…میبایستی نهایت خلاقیت ودقت را داشته باشند زیرا:سنگ یک لعاب روییه دارد و ممکن است در شستشو از بین رودومیبایستی با دقت وسرعت عمل بالایی شستشو شود.

شستشو نمای کامپوزیت:

شستشوی نمای کامپوزیت یکی از حساس ترین نماهای ساختمانی می باشد که باید دقت کافی را در این امر به خرج داد.

بهتر است اگر نمای کامپوزیتی دارای جرم و کثیفی کمی می باشد آن را تنها با فشار بالا و تنظیم بر روی80 مورد شستشوی نما قرارگیرد .

استقاده از مواد ساینده اکیدا در نماها کامپوزیتی توصیه نمی گردد زیرا موجب آسیب وارد شدن به آ« و رنگ برداری می شود .

همچنین استفاده تاز مواد اسیدی بالا مو جب سوختگی این نوع نما می گردد .

گروه گلد ساب یهترین کیفیت را برایتان به ارمغان می آورد
استفاده از مواد مخصوص و ابزارآلات استاندارد و ماشین آلات نوین نمای ساختمان شما را با بهترین کیفیت تمییز و همچون روز اول و حتی بهتر از آن تحویل می دهیم .

بلد ساب برترین شرکت ارائه دهنده خدمات نماشویی در ایران با بیش از 10 تیم آماده ارائه خدمات در سرتاسر کشور .

شستشوی نما

ارائه خدمات شستشوی نما با بهترین کیفیت توسط تیم گلد ساب توسط برترین تجهیزات در سرتاسر کشور ایران کافیست با ما تماس بگیرید .

Design

Awesome

User Rating: Be the first one !

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن